Metabolické centrum doktorky Rašlovej
lipomasáž celulitída nadváha a obezita / ako schudnúť schudnúť po pôrode kontakt - mapa cenník zdravá výživa, diéta naše-vaše úspechy napíšte nám referencie
Schudnúť pod vedením špičkového odborníka komplexným a individuálnym prístupom.

Milé dámy, vážení páni!

Počas mojej klinickej aj vedeckej praxe a kariéry existuje problém schudnutia nerozlučne spojený s problémami cukrovky, hyperlipoproteinémie (poruchy látkovej premeny krvných tukov, zjednudušene „vysoký cholesterol“), hypertenzie a tiež s ischemickou chorobou srdca.

Napriek tomu, že tieto ochorenia sa stále úspešnejšie liečia, ostáva nadváha a obezita „nočnou morou“ pacientov aj lekárov.  Je to hlavne preto, že k schudnutiu nestačia len lieky, ale je potrebné zmeniť spôsob stravovania a často aj komplexne životný štýl.

V súčasnosti nie je veľa liekov, ktoré poskytujú pomoc pre tých, ktorí sa rozhodli schudnúť. Týmito liekmi sú sibutramín a orlistat. Vzájomne sa líšia mechanizmom účinku a ich výrobcovia, ktorými sú renomované a seriozne farmaceutické spoločnosti netvrdia, že sú čarovným prostriedkom, z ktorého sa navždy a bez akejkoľvek námahy schudne. V ich výbere vie lekár špecialista poradiť, ktorý je pre ktorú osobu vhodnejší.

Ľudia sa vzájomne líšia svojou povahou, zvykmi, ale aj v tom ako rýchlo ukladajú a spaľujú energiu, ktorú získajú v potrave. Pri chudnutí je potrebné dosiahnuť stav, v ktorom výdaj prevyšuje príjem. Vo fáze udržania hmotnosti, ktorá sa dosiahne schudnutím, je potrebné zostaviť vyrovnaný a zdravý jedálny lístok. Táto fáza vyžaduje časté konzultácie s lekárom, aby sa predišlo „jojo“ efektu.

Na našom pracovisku s veľkým úspechom kombinujeme oba spomínané liečebné postupy s lipomasážou pomocou endermológie. Chudnutie vyžaduje pevnú vôľu sebadisciplínu a motiváciu. Lipomasáž pomáha schudnúť nielen efektnejšie, ale navyše aj príjemne.
Verím, že tento nový prístup prinesie zadosťučinenie všetkým. Nám – kolektívu Metabolického centra, ale predovšetkým Vám dámy a páni, ktorí ste sa rozhodli, že spravíte krok pre svoje zdravie, sebavedomie a s tým spojený veselý pohľad na seba samého do zrkadla.


doc. MUDr. Katarína Rašlová, CSc.